Dieta antycellulitowa – co trzeba jeść?
Dieta antycellulitowa jest niezbędna w celu eliminacji pomarańczowej skórki. Wiele kobiet, również szczupłych boryka się z tym problemem stosując różnego rodzaju zabiegi, kremy, ćwiczenia, ale niestety zapominają o diecie. Prawidłowe menu antycellulitowe powinno dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które wpływają na zdrowy wygląd skóry. Co jeść, aby wzmocnić działanie kuracji antycellulitowej?
Spis treści:
Dieta antycellulitowa – od czego zacząć?
Przede wszystkim od analizy dotychczasowego sposobu odżywiania. Jeżeli cierpisz na cellulit wodny, to w twojej diecie może być za dużo soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i prowadzi do obrzęku tkanek. Pamiętaj, że sól znajduje się w większości produktów spożywczych (pieczywo, wędliny, konserwy, przekąski, itd.), dlatego jej dodatkowa ilość nie jest potrzebna.
Warto też przeanalizować dietę pod kątem konserwantów. Zastanów się, czy nie spożywasz zbyt wielu produktów przetworzonych, które zawierają mnóstwo ulepszaczy. Konserwanty są zawarte również w sokach i napojach. Dlatego zrób dokładną analizę, aby skutecznie walczyć z cellulitem. Jeżeli wiesz już, które produkty należy wkluczyć, to teraz czas na wprowadzenie diety antycellulitowej.
Dieta antycellulitowa – co należy jeść, aby uzyskać gładką i jędrną skórę?
Dieta antycellulitowa powinna być przede wszystkim bogata w warzywa i owoce, które są źródłem witamin i składników mineralnych. Jeżeli chcesz zyskać jędrną skórę to powinnaś zwrócić uwagę na kilka produktów, zwłaszcza na te, które zawierają witaminę C. Dlaczego? Ponieważ wspomaga ona krążenie i produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za młodość skóry. Co więc powinnaś jeść?
Warzywa strączkowe: ciecierzyca, soczewica, fasolka szparagowa, biała i mung. Warzywa te wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a także zawierają białko i błonnik, który usuwa toksyny. Do najważniejszych witamin należą: witaminy z grupy B, C, E, K, PP. Poza tym rośliny strączkowe są źródłem: beta – karotenu, kwasu foliowego, potasu i magnezu.
Warzywa kapustne – kapusta, brokuły, rzodkiewka i kalarepa, zawierają lecytynę, która wspomaga regenerację komórek, co korzystnie wpływa na stan skóry. Do najważniejszych witamin i pierwiastków należą: witaminy z grupy B, C. K, potas, żelazo i magnez.
Papryka i natka pietruszki – to owoce bogate w witaminę C, której zbawienne właściwości dla skóry już poznałaś.
Kiełki, np. brokuła i rzodkiewki – jako dodatek do dań głównych i kanapek, ponieważ są doskonałym źródłem witaminy C.
Zielony jęczmień – znakomicie oczyszcza organizm, dlatego warto go stosować na cellulit.
Kiwi, ananas, grejpfrut, jagody, borówki – to owoce, które usprawniają metabolizm, dlatego koniecznie powinny znaleźć się w menu podczas walki z cellulitem.
Popularne ziemniaki, zielona sałata i pomidory- są źródłem potasu, który jest niezbędny do prawidłowej pracy układu krążenia.
Zielona herbata – zawiera mnóstwo antyoksydantów, które likwidują wolne rodniki powstałe podczas procesu trawienia. Poza tym działa oczyszczająco na organizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego jest polecana w diecie odchudzającej.
Zobacz też: naturalne słodziki, jako alternatywa dla cukru>>
Woda – jest niezbędna do zachowania zdrowia i dobrego stanu skóry, dlatego staraj się pić ok. 1,5 l – 2 l niegazowanej wody na dobę. Pierwszą szklankę pij z rana na czczo i może to być woda z dodatkiem soku z cytryny. Taki napój oczyszcza organizm, a także zawiera witaminę C.
Soki – zwłaszcza naturalne, które możesz przygotować z owoców lub warzyw w domu. Dzięki temu masz pewność, że nie zawierają konserwantów, które zaśmiecają organizm i niekorzystnie wpływają na wygląd skóry.
Dieta antycellulitowa – czego unikać?
Wiesz już jakie produkty powinny znaleźć się w twojej diecie, aby wspomóc walkę z cellulitem, a teraz poznaj produkty, które należy wykluczyć:
Napoje sztucznie barwione i gazowane – w diecie antycellulitowej takie napoje są niedopuszczalne, ponieważ zawierają sztuczne dodatki, które negatywnie wpływają na skórę i na stan całego organizmu.
Fast-food i żywność przetworzona – to produkty, które powinnaś wykluczyć w diety ponieważ nie tylko odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, ale także zaśmiecają organizm. Staraj się nie kupować posiłków do odgrzania, ale przygotowuj je od podstaw, bo dzięki temu masz pewność, że są zdrowe.
Tłuste potrawy – zwiększają liczbę niechcianych kilogramów, a także wspomagają powstawanie cellulitu. Tłuste mięso zastąp chudym, np. drobiowym. Możesz je piec lub smażyć na patelni teflonowej bądź ceramicznej, ponieważ nie wymagają one używania tłuszczu. Jeżeli koniecznie musisz go stosować, to zaopatrz się w olej beztłuszczowy.
Jak możesz odnieść większy efekt w usuwaniu cellulitu?
Warto stosować naprzemiennie zimny i gorący prysznic, który usprawnia mikrokrążenie.
Możesz stosować masaże miejsc dotkniętych cellulitem specjalną rękawicą, co również korzystnie wpływa na krążenie skórne.
Ćwiczenia na cellulit – najlepiej działają ćwiczenia aerobowe, stosowane przy odchudzaniu, ponieważ spalają tkankę tłuszczową i ujędrniają ciało.
Zobacz też: najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej>>
Wiesz już jakie produkty powinny zagościć w twojej diecie antycellulitowej, jeżeli chcesz pozbyć się pomarańczowej skórki. Więc podejmij wyzwanie i już teraz postanów, że dbasz o swoją skórę.
Treści zawarte w serwisie informatorzdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Oznacza to, że nie zastępują kontaktu użytkownika serwisu z lekarzem, do którego powinien się zgłosić w przypadku wystąpienia objawów choroby. Administrator serwisu nie ponosi konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji z zakresu wiedzy specjalistycznej zawartych w serwisie informatorzdrowia.pl.
wooow. moja dieta to przeciwieństwo tej antycellulitowej. Nie dziwię się, że nie mam efektów w zwalczaniu tego przekleństwa. Jutro na bazarek po warzywa i zaczynam. Informacje ogólne, ale przydatne, bo przynajmniej wiem, co kupić.